بلاگ, مقالات

پاكسازي عمومی

یک مجلد کامل از کتاب «الحاوی» ابوبکر پسر زکریای رازی مربوط به انواع پاک­سازی و دفع سموم و مواد زائد در بدن است. زیرا این ابَرکارخانجات عظیم بدن با میلیون­‌ها دستگاه مولد و هزاران ترکیبات مختلف مواد و اعمال تجزیه و ترکیب و سوخت و ساز گوناگون، هر لحظه در تشییع هزاران سلول مرده و تولید هزاران جایگزین است و بنا به آخرین تحقیقات ممکن بشری، به ازای هر سلول ازجسم ما، ده میکرب فعال وجود دارد و در خدمت میلیاردها سلول بدن ما، به انواع خدمات مشغولند که طبعا هر کدام ممکن است ضایعات و اشغال­‌های محیط خود را بیرون بریزند که می­‌دانید با چه حجمی از رفع عرق بدبوی بدن و رفع یا دفع ادرار و… و انواع سموم از طریق تنفس و مجاری سر و … روبه رو هستیم. بنابر این شستشوی گهگاه این دستگاه عظیم ضروری است خصوصا در دنیای صنعتی امروزی که سموم مختلف به طرق گوناگون وارد بدن ما می­‌گردد.

 

توصیه ها :

1ـ پرهیز از سرخ‌كرده و غذاي كهنه.

2ـ حذر از سرما (خصوصاً در پاها و كمر) و دوهوا شدن.

3ـ رعايت بهداشتِ همه‌جانبه‌ي دستگاه ادراري و حَبْس ادرار (گيردادن ادرار، خطرناك است).

4 يبوست، كار دستگاه ادراري‌­­را مشكل مي‌سازد. به علاوه بخش­‌هایی از سموم از این طریق قابل دفع است. پس لينت طبيعي مزاج، لازم است.

5 ـ تجربه ثابت كرده كه اشخاص مبتلا به سينوزيت، بيش­تر در معرض عفونت‌­هاي كليوي و…. قرار مي‌گيرند؛ و خود سینوس‌­ها در دوهوا گشتن، کانون شکل­‌گیری عفونت‌­اند!

6 ـ پیاده­‌روی روزانه یک­ساعت یا بیشتر در حد عرق‌ریزی در ربع سوم مدت، کمک شایانی به دفع و رفع سموم است ( دفع، پیشگیری است؛ و رفع، برداشتن؛ که گاهی اشتباهی به کار می­‌روند).

7 ـ حجامت عام یا زالو انداختن از روش­‌های پاکسازی خون و رفع غلظت و تیرگی آن است.

8 ـ  روزه­‌داری و ـ گهگاه ـ خام‌خواری کامل و اساسا: خام‌خواری همیشگی تا مرز ­70ـ80% ( یعنی اکتفا به1 وعده غذای پخته در هر 2ـ3 روز)، همواره به عدم تجمع سموم، و سبک بودن بار اندام‌­ها، و نیل به تعادل اخلاط بدن کمک می­‌کند.

9ـ نسخه‌­ی ذیل ضمن پاکسازی عمومی و رفع غالب عفونت­‌های احتمالی، عمده اخلاط غالب­‌را متعادل می­‌سازد.

 

      داروها :

    1ـ ترنجبین : 100 گرم یکجا در 350 سی‌سی آب‌جوش حل و نیم­‌ساعت بعد، صاف؛ و 2ـ3 ساعت پس از شام بسیار سبک، یک­جا ( خلال 10ـ15 دقیقه) میل شود

    2ـ عرق سه‌گياه:3 تا 5 قاشق غذاخوري نيم‌ساعت قبل از هر غذا با 2ـ1 ليوان آب، ميل شود.

    3ـ علك يا علك و عسل: ظرف 5روز متوالی، 1 قاشق مربا خوري، آخر شب قورت دهيد، با چرب كردن لب و قاشق تا مواد نچسبد (علك مليّن است و ممكن است كمي فشار را پايين بياورد و دل‌پيچه‌ي موقّت ايجاد كند.

    4 ـ بخور شفا : 5 قسمت هر روز با 10 ليتر آب 5 دقيقه آرام جوشانده، با كشيدن ملحفه دور بدن، نيم­‌ساعت بخور دهيد.

5 ـ در شدت صفرا، کاسنی؛ در غلبه­‌ی سودا، شاتره و آلو؛ در غلبه­‌ی بلغم، عرق زنیان؛ و در غلبه­‌ی دم، لیمو وسرکه‌­ی کومبوجا ـ ضمن حجامت عام ـ به نسخه­‌ی فوق اضافه شود تا شاهد اثر بارزتر گردید.

نظراتی برای “پاكسازي عمومی

  1. سید مهران هویدا مرعشی گفت:

    سلام، احسنت بر گل وجودتان.
    ساکن تهران هستم. ان شاءالله قسمت باشد، برای زالو و حجامت، بتوانم حضوری خدمت برسم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 9 =